Kiirlaadijate laadimisvõrgustik

Elektriautode kiirlaadijad on paigaldatud üle Eesti, et tagada kõigile elektriautode kasutajatele piisav liikumisvabadus. 2012. aastal oli Eesti esimene riik maailmas, mis rajas üleriigilise taastuvenergial toimiva elektriautode laadimisvõrgu.

Kiirlaadijate võrgustikuga on kaetud kõik peamised kõrge liiklustihedusega maanteed ja käidavad asukohad – bensiinijaamad, kohvikud, kauplused jm. Linnades ja asulates on punktid paigaldatud askohtadesse, kus on lihtne ligipääs – ostukeskuste, bensiinjaamada, parklate juures. Kiirlaadimisjaamade omavaheline distants on maksimaalselt 40-60 km.


Elektriauto laadimine

Eleport pakub kõige modernsemat laadimisvõrgustikku, kuhu kuulub üle 150 laadija, mis kõik võimaldavad laadida nii CHAdeMo-, Type2-, CCS-standardi sõidukeid. Registreeri Eleport kliendiks, lae rakendus alla, logi sisse ning oledki vooluga kaasas. Lihtne! Võimalus kasutada laadimiseks RFID kaarti (viipekaarti). Elektriauto laadimise hind 0,33-0,45 €/kWh.

Enefit VOLT on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrk. Üle 185 laadimispunkti üle Eesti (CCS, CHAdeMO, Tüüp2). Enefit VOLT võrgustikus on kolme eri kiirusega laadijaid. Enefit VOLT laadijate kasutamine: laadi alla Enefit VOLT mobiilirakendus (Google Play / App Store), loo endale konto, laadimiseks kasuta äppi või RFID kaarti. Maksad vastavalt laadija võimsusele ja laadimise kiirusele – 0,29-0,45 €/kWh. Vaata lähemalt: Enefit VOLT laadimisvõrgustik.

Alexela on rajamas üle-Eestilist laadimistaristut, paigaldades ülikiired laadijad maanteedele ning linnade sisse- ja väljasõitudele. Vaata seni paigaldatud laadijate asukohti siit. Elektriauto laadimise võimalused Alexelas on: “Alexela Laadija” mobiilirakendus (Google Play / App Store) või Alexela Maksekaardiga. Laadimise hinnad alates 0,29-0,59 €/kWh.

NB! Kiirlaadimise jaamades on erinevad hinnad ja hinnapaketid. Hinnad võivad jooksvalt muutuda.

Vaata suuremat kaarti: Elektriauto laadimine ja laadimispunktid

PlugShare veebikeskkond ja äpp näitab kaardil kõiki lähedal asuvaid laadimisjaamasid.

Google Maps elektriautode laadimispunktid

Google Maps näitab nüüd kätte lähimad elektriautode laadimispunktid