Kiirlaadijate laadimisvõrgustik

Elektriautode kiirlaadijad on paigaldatud üle Eesti, et tagada kõigile elektriautode kasutajatele piisav liikumisvabadus. 2012. aastal oli Eesti esimene riik maailmas, mis rajas üleriigilise taastuvenergial toimiva elektriautode laadimisvõrgu.

Kiirlaadijate võrgustikuga on kaetud kõik peamised kõrge liiklustihedusega maanteed ja käidavad asukohad – bensiinijaamad, kohvikud, kauplused jm. Linnades ja asulates on punktid paigaldatud askohtadesse, kus on lihtne ligipääs – ostukeskuste, bensiinjaamada, parklate juures. Kiirlaadimisjaamade omavaheline distants on maksimaalselt 40-60 km.


Elektriauto laadimine

Eleport laadimisvõrgustikus on 56 avalikku laadimisjaama. Nendest üks 160 kW ultra-kiire laadija, 21tk 50kW kiirlaadijat, 1tk 24kW kiirlaadija ja 33tk 22kW (AC) laadijat. Laadida on võimalik ilma registreerimiseta aga registreeritud kasutajatele on laadimisteenus soodsam kuni 30%. Vaata lähemalt: Eleport laadimisvõrgustik.

Enefit VOLT on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrk. Ligi 180 laadimispunkti üle Eesti (CCS, CHAdeMO, Tüüp2). Enefit VOLT võrgustikus on kolme eri kiirusega laadijaid. Maksad vastavalt laadija võimsusele ja laadimise kiirusele – 0,22-0,25 €/kWh. Vaata lähemalt: Enefit VOLT laadimisvõrgustik.

NB! Kiirlaadimise jaamades on erinevad hinnad ja hinnapaketid.

* 01.06.2015 seisuga oli Eestis 165 kiirlaadjat. Nendest 100 linnades ja 65 maanteede ääres.

PlugShare veebikeskkond ja äpp näitab kaardil kõiki lähedal asuvaid laadimisjaamasid.

Google Maps elektriautode laadimispunktid

Google Maps näitab nüüd kätte lähimad elektriautode laadimispunktid