Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E on elektriline linnamaastur, mis jõudis turule 2020. aastal. See elektriauto sai kiiresti suure tähelepanu osaliseks, sest kujutas endast legendaarse Mustangi mudeliperet uues, elektrilises kuues.

Ford Mustang Mach-E disain on vägagi silmapaistev ning on selgelt inspireeritud klassikalisest Ford Mustangist. Masina esi- ja tagaosad on dünaamilised ning aerodünaamilised, mis mõjub kaasaegse ning jõulisena.

Mootor

Ford Mustang Mach-E on saadaval mitmete erinevate mootoriversioonide ning võimsustega. Võimsuse valik varieerub alates ligikaudu 216 kW (294 hj) 420 Nm kuni 358 kW (487 hj) 860Nm. Tootja sõnul jõuab auto nullist saja kilomeetrini tunnis vaid 3,5 sekundiga.

Aku, sõiduulatus ning laadimine

Sõiduulatus varieerub suuresti konkreetsest mudelist. On saadaval mudeleid sõiduulatusega alates 315 km kuni 640 km. Kõikidel mudelitel on aku mahutavus 88 Kw/h.

Ford Mustang Mach-E-d sab laadida nii tavalise pistiklaadijaga, mis on autoga kaasas kui näiteks spetsiaalse Ford Connected Wallbox lahendusega. Viimane suudab auto aku öö jooksul ka täis laadida. Avalik laadimisvõrgustik on Eestis olemas ning toimib nagu iga teisegi elektriauto puhul.

Interjöör ja tehnoloogia

Auto sisemus on kaasaegne ja tehnoloogiliselt üpriski arenenud. See sisaldab suurt puutetundlikku ekraani keskkonsoolis, mis juhib mitmeid funktsioone. Sealhulgas meelelahutust ja navigatsiooni. Mach-E-l on ka hääljuhtimissüsteem, mis võimaldab juhtida erinevaid toiminguid häälkäsklustega.

Hind

Artikli kirjutamise hetkel oli odavaimaks uueks Ford Mustang Mach-E-d mudeliks standardvarustusega, 440 km sõiduulatusega masin, mille soetushinnaks 57 200€.

Kalleim masin maksis infoauto veebilehel väljatooduna 75 200€

Ford Mustang Mach-E tehnilised andmed

Kiirendus5.6 sek
Maksimaalne kiirus180 km/h
Võimsus198 kW (269 PS)
Sõiduulatus330 km
Pöördemoment580 Nm
Aku mahutavus75.7 kWh
Pikkus4713 mm
Laius1881 mm
Kõrgus1625 mm
Teljevahe2984 mm
Tühimass2086 kg
Pakiruumi maht1420 L
Istmete arv5

Ülejäänud tehnilised andmed on leitavad siit.

Vaata ka: Proovisõit – Ford Mustang Mach-E

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on Ford Mustang Mach-E üks eriline elektriline linnamaastur, mis ühendab klassikalise Mustangi kujunduse kaasaegse elektrilise jõudluse ja tehnoloogiaga. See on kindlasti atraktiivseks valikuks neile, kes soovivad oma elektrilise sõiduki puhul näha ka natukene paremat maastikuvõimekust (neljarattavedu) kui ajatut Ford Mustang disaini.