MINI Cooper SE

Uus MINI Electric ei kujuta endast mitte ainult meie märgiliselt 3-ukseliselt mudelilt pärit ajatut MINI kujundust. See on laetud aastakümnetega kujunenud suurte ideede, väljakutsuva kujunduse, kõhkluste ning moodsa linnaelu jaoks loovate lahenduste loomise tahtega. Uue MINI Electricuga saate te rohkem kui tavalise laetava auto. Te saate auto, mis on laetud ajamiga, mis teid jätkuvalt edasi viib.

Täiselektriline MINI on originaalikoon, mis on homsete teede jaoks uue hingamise saanud. Seda toidab 96-elemendiga 32,6 kWh (koguvõimsus) kõrgepingeaku, mis on paigutatud põranda alla, esiistmete vahele ja tagaistmete alla. Aku selliselt paigutamine annab täiselektrilisele MINI-le eriti madala raskuskeskme, mis ei paranda ainuüksi stabiilsust ja käsitlemist, vaid teeb ka kurvid märksa lõbusamaks.

Läbisõit ühe laadimisega 234km. Kiirendus 0-100km/h ajaga 7,3 sekundit. Aku 80% laetud kõigest 35 minutiga.

Foori taga ei loe vaid hobujõud, vaid pöördemoment sinu enda kätes. Täiselektriline MINI annab kohe täieliku pöördemomendi. Samas bensiinimootoril tuleb pöördemomendi loomiseks saavutada teatud arv pöördeid ja suunata see võimsus, enne kui see ratasteni jõuab, läbi käigukasti.

Täiselektrilise MINI Mini Cooper SE jõuülekanne koosneb palju vähematest tööosadest kui sisepõlemismootoril. See omakorda tähendab vähem osasid, mis aja jooksul parandamist või asendamist vajavad.

Täiselektriline MINI muudab pidurdusenergia elektriks, kasutades mootorit generaatorina, ja paneb igal pidurdamisel osa energiast tagasi akusse. Selline regeneratiivpidurdus kaitseb ühtlasi pidurikettaid ja ennetab peente tolmuosakeste poolt põhjustatud piduriketaste hõõrdkulumist.

Mini Cooper SE tehnilised andmed

Kiirendus 0 - 100 km/h 7.3 sec
Max kiirus150 km/h
Võimsus135 kW (184 PS)
Pöördemoment270 Nm
Vedav sildEsi
Aku mahutavus 32.6 kWh
Pikkus3845 mm
Laius1727 mm
Kõrgus1432 mm
Teljevahe2495 mm
Tühimass1440 kg
Pakiruumi suurus211-731 L
Istekohtade arv 4
Pöörderaadius10.7 m

Rohkem infot: MINI