Citroen C-Zero

elektriauto-citroen-c-zero

Elektriauto Citroen C-Zero väikeauto töötati välja koostöös Jaapani autotootjaga Mitshubishi, mis on praktiliselt sama auto, mis Mitsubishi i-MIEV. Tavapärase 220 V 13 A vooluvõrguga ühendatuna laeb aku vaid 7 tundi. 3-faasilise 125 A erilaadijaga on laadimisaeg 80% tasemele kärbitud koguni 30 minutile. Citroën C-Zero aku on integreeritud põrandasse, et viia auto raskuskese parema juhitavuse ja turvalisuse huvides madalamale, jättes rohkem ruumi sõitjatele salongis. C-Zero tippkiirus on 130 km/h ja paigalt saja kilomeetrini tunnis kiirendab auto 15 sekundiga.

Citroën C-Zero on muljetavaldavalt vaikne ning korraliku mugavus- ja ohutusvarustusega. 16 kWh liitium-ioon aku suudab tagada piisavalt elektrit, et hoida töös mootor ja vajadusel auto soojendus või konditsioneer.

Ülevaated

“Autolehe esimene pikem sõiduproov elektriautoga toimus lumiste märtsiilmade ja nullkraadi ümber kõikuva temperatuuriga. Seega vägagi reaalsetes oludes, mis tõid Citroën C-Zero kitsaskohad valusalt välja. Esmalt tahaks Citroëni kiita, et neil jätkus julgust elektriauto Eestisse tuua ja ka müüki panna. Auto puudused – sõiduulatus, hind, laadimiskiirus – on müüjatele endilegi teada, aga kui keegi n-ö otsa lahti ei tee, jääbki elektriautondus vaid targutajate, mitte tegijate pärusmaaks.”

Loe edasi Citroen C-Zero arvustust 29.04.2011 Autoleht lehelt.

“Ehkki elektriautodest rääkides on viimasel ajal rohkem kõneainet pakkunud peamiselt Mitsubishi i-MiEV (seda tänu jaapanlastega tehtud CO2-kvoodi tehingule, mille tulemusena jõuab meile üle 500 sellise auto), tuli Eestisse kõigepealt i-MiEV-i sõsarmudel Citroën C-Zero ning mais peaks lisanduma ka perekonna kolmas liige – Peugeot iOn. Nimedest ei tasu end segadusse lasta – tegu on täpselt sama Mitsubishiga, kuigi logo autoninal on erinev.”

Loe edasi Citroen C-Zero arvustust 03.05.2011 Tehnikamaailm lehelt.

Citroen C-Zero tehnilised andmed

Mootori võimsus 16 kW
Mootori tüüp Vahelduvvoolu sünkroonmootor
Suurim võimsus 49 kW
Suurim pöördemoment 180 Nm
Energia tüüp Elekter
Aku tüüp liitium-ioon aku
Aku pinge
Elementide arv
Kiirendus 0–100 km/h 15,9 sek
Suurim kiirus 130 km/h
Sõiduulatus (NDEC) 150 km
Kogupikkus 3474 mm
Kogulaius 1475 mm
Kogukõrgus 1609 mm
Teljevahe 2550 mm
Tühimass – kg
Täismass – kg
Istmete arv 5