Hübriid- ja elektriautode populaarsus Eesti autoomanike seas kasvab

Veho tellimusel Norstati poolt läbiviidud uuringu kohaselt on veerand Eesti autoomanikest valmis oma järgmiseks autoks soetama hübriidauto ja 12% kaalub elektriauto ostmist. Ligi kolmandik planeerib soetada elektri- või hübriidauto teise pereautona.

Uuringust selgub, et kuigi enamik autojuhte eelistab endiselt bensiini- või diiselautot, kasvab järk-järgult huvi elektrifitseerimise vastu. “Inimesed on muutunud elektri- ja hübriidautode vastu avatumaks,” kommenteeris Veho AS juht Keijo Kaasik.

Hübriidautod on eriti populaarsed, kuna need pakuvad sisepõlemismootori ja elektriajami vahelist tasakaalu. 8% vastanutest kavatseb kindlasti osta järgmiseks autoks hübriidi ja 17% kaalub seda varianti. “Hübriidautod on hea vaheetapp üleminekul sisepõlemismootoriga autodelt elektrilistele sõidukitele,” lisas Kaasik.

Elektriautod on eriti huvitavad neile, kes juba praegu sõidavad hübriidiga. 25% neist, kes plaanib osta elektriauto, ja 20% neist, kes seda kaalub, sõidavad juba hübriidiga. Samuti on üllatav, et bensiiniautode omanikud on hübriid- ja elektriautode vastu avatumad kui diiselautode omanikud.

Eesti turul moodustasid täiselektriautod 2023. aastal 6,3% uute autode müügist, samas kui Mercedes-Benzi puhul oli see osakaal 18,2%, mis on kolm korda turu keskmisest. See näitab, et Veho ja Mercedes-Benzi kliendid liiguvad elektrifitseerimise suunas kiiremini kui turu keskmine.

“Meie ettevõte ja kliendid on pühendunud jätkusuutlikule arengule ning see kajastub ka autovalikutes,” ütles Kaasik. “Meie eesmärk on vähendada oma süsinikdioksiidiheidet ja aidata klientidel teha keskkonnateadlikke valikuid.”

Allikas: Delfi Ärileht

Recent Articles

spot_img

Related Stories

JÄTA OMA VASTUS

Jäta kommentaar!
Sisestage nimi siia

Stay on op - Ge the daily news in your inbox