Porsche Taycan

Porsche Taycan – esimene täiselektriline sportauto!

Kaks püsimagnetitega sünkroonmootorit arendavad Taycan Turbo S võimsust kuni 560 kW. Kiirendus kiiruseni 100 km/h võtab aega ainult 2,8 sekundit.

Adaptiivne õhkvedrustus tagab tasakaalu mugavuse ja suutlikkuse vahel, optimaalse aerodünaamika ning parandab samuti õhutakistustegurit – sõiduulatus suureneb ja suutlikkus on maksimaalne.

Porsche Taycan aku 800V tööpinge tagab kuni 270kW laadimisvõimsuse. Optimaalsetes tingimustes saab akusse viie minutiga laadida kuni 100 km (WLTP) sõiduulatust.

Taycan on varustatud Porsche aktiivaerodünaamika süsteemiga, mis koosneb kohanduvast tagaspoilerist ja reguleeritavatest õhuvõtuavadest, mõeldud eelkõige dünaamilise sõidumaneeri tarvis. Sõltuvalt olukorrast tõuseb tagaspoiler kerest välja kolmes järgus: kiirustel 90 km/h, 160 km/h ja 200 km/h. See näitab, kuidas elektriauto muutub sportautoks ja sportauto muutub Porscheks.

Tagaosa disainis paistavad silma üle kogu selle laiuse ulatuv klaasist valgusliist ja Porsche klaaspinnaga logo.

Külgmised õhuvõtuavad esirataste juures – niinimetatud õhukardinad – parandavad aerodünaamikat, juhtides õhku üle esirataste ja vähendades sellega keeriste teket.

Ees asub 81-liitrine pakiruum väiksemate esemete tarvis, taga aga 366-liitrine pakiruum, mida saab paindlikult suurendada tänu tagaistme ükshaaval allaklapitavatele seljatugedele.

Porsche energia taaskasutussüstem (Porsche Recuperation Management ehk PRM) töötab innovatiivselt ja võib regenereerida kuni 90% pidurdusenergiast. See tähendab, et aktiivse pidurdamise ajal käivitub kõigepealt energia taaskasutus ja mehaanilised pidurid rakenduvad alles siis, kui vajatakse tugevamat pidurdust.

Porsche Advanced Cockpit paistab silma uudse tehnikaga ja pakub kuni nelja ekraani.

Porsche Taycan Turbo tehnilised andmed

Võimsus 460 kW
Pöördemoment 850 Nm
Kiirendus 0-100km/h 3,2 sekundit
Tippkiirus 260 km/h
Vedavad rattad neljarattavedu
Ülekanne 2-käiguline ülekanne tagasillal, 1-käiguline ülekanne esisillal
Sõiduulatus – km
Kogupikkus 4963 mm
Laius 1966 mm
Kõrgus 1381 mm
Teljevahe 2900 mm
Tühimass 2305 kg
Pakiruumi maht 81 / 366 liitrit
Istekohti 4
Pöörderaadius 11,7 m