Renault Zoe

elektriauto-renault-zoe-ze
“Sujuv sõit täiuslikult vaikse mootoriga. Erakordselt voolujooneline kere, hea stabiilsus ja juhitavus.”

Tutvu Renault ZOE 2020. aasta mudeliga: Renault ZOE

Elektriauto Renault Zoe Z.E. on esimene massitootmises elektriauto, mille sõiduulatus homologeeritud tsüklis on rohkem kui 200 km. Zoe on oma klassi autodest kõige parimat läbisõiduulatust – koguni 210 kilomeetrit. See on saavutatud NEDC (New European Driving Cycle) sõidutsüklis. Kuna selline läbisõit on saavutatud ideaaltingimustes, siis päriselus on tegelik sõiduulatus pisut teha, kuna see oleneb erinevatest tingimustest: autojuhi sõidustiil, ilmastik, teeolud, liiklustihedus jm. Testid on näitanud, et Eestis on võimalik autoga läbida 150-160 kilomeetrit. Talvisel ajal külma ilmaga umbes 100 kilomeetrit. Uue põlvkonna regeneratiivne pidurdus laeb akut aeglustuse ja pidurduse käigus.
Regeneratiivne aeglustus/pidurdus muudab terve mootori generaatoriks.

Renault Hands Free kaart. Uksed avanevad ja mootor käivitub kaardi abil. Uksed sulguvad automaatselt autost kaugenedes autovõtmeid kasutamata. Eco-sõidurežiim vähendab dünaamikale, konditsioneerile ja soojendusele kuluvat energiat, suurendades ühe laadimisega sõidu pikkust.

Plussid: keskkonnasõbralik: lõhnatu, vaiknem puuduvad CO2 heitmed, faasirootoriga elektrimootori väljundvõimsus on 65 kW, kohene kiirendus ja kiiruse kogumine ka madalamatel pööretel tänu täisvõimsusel saadaolevale pöördemomendile 220 Nm.

Zoe suur pluss on kiire laadimisaeg. Tänu Chameleon laadijale on see esimene elektriauto, mille akut on võimalik ühest pistikust täis laadida 30 minuti kuni üheksa tunni jooksul olenevalt laadimisjaama võimsusest (3-43 kW). EURO NCAP turvatestis sai auto maksimaalsed 5***** tärni.

Auto standardvarustusse kuulub armatuurlauda integreeritud võrguühendusega Renault R-Link multimeediasüsteem tahvelarvuti kujul. Esimest korda on tehaseautos saadaval ka soojuspump, tänu millele ei toimu ZOE salongi soojendamine sõiduulatuse arvelt.

Renault Zoe pakutakse erinevates varustusastmetes: Life, Intens ja Zen. Mudelite hinnad algavad alates 21990 eurost (13.02.2016).

Tehnilised andmed

Mootori võimsus 65kW
Mootori tüüp Elektriline faasirootoriga asünkroonmootor
Suurim võimsus 65 kW / 3000 rpm
Suurim pöördemoment 220 Nm / 2500 rpm
Suurim pöörete arv – p/min
Energia tüüp Elekter
Aku tüüp liitium ioon
Aku pinge 400V
Elementide arv 192
Kiirendus 0–100 km/h 13,5 sek
Suurim kiirus 135 km/h
Sõiduulatus (NDEC) 210 km
Kogupikkus 4084 mm
Kogulaius 1945 mm
Kogukõrgus 1562 mm
Teljevahe 2588 mm
Tühimass 1468 kg
Täismass 1943 kg
Istmete arv 5