Pika sõiduulatusega elektriautod on lõpuks odavamad kui keskmised tavakütusega autod

Tänu taskukohastele uutele mudelitele General Motorsilt, Teslalt ja Hyundai’lt ei ole hinnavastavus bensiiniautodega enam kauge unistus.

Pärast aastatepikkust kulukat arendustööd, liitiumi hinna langust ja suuremat keskendumist taskukohaste mudelite masstootmisele on üha rohkem pika sõiduulatusega elektriautosid nüüd USA-s lõpuks soodsamad kui keskmised bensiiniautod.

Cox Automotive’i andmetel oli uute sõidukite keskmine tehingute hind 2024. aasta aprillis 48 500 dollarit. Nagu Bloomberg esimesena teatas, on müügil üha rohkem pika ulatusega elektriautosid, mille sõiduulatus on üle 480 km ja mis on märkimisväärselt soodsamad.

Sellesse elektriautode gruppi kuulub ka Hyundai Ioniq 6, mille SE pakett on teine põhiversioon ja mille soovituslik jaemüügihind on enne makse 42 450 dollarit. Täislaadimisega saavutab see muljetavaldava EPA sõiduulatuse 580 km. See on tõenäoliselt üks parimaid elektriautosid turul täna ja seda on lihtne soovitada.

Tesla Model Y kuulub samasse kategooriasse hinna, sõiduulatuse ja väärtuse osas. Elektri-crossoveri algushind on 44 900 dollarit enne makse ning see pakub EPA sõiduulatust 515 km.

Üks uus elektriauto, mis lubab olla pika sõiduulatusega ja suhteliselt taskukohaste elektriautode seas eestvedaja, on Chevy Equinox EV. Praegu saadaval olev 2LT pakett algab hinnast 42 000 dollarit. Bloomberg nimetab seda isegi “pika sõiduulatusega elektriautode standardiseadjaks taskukohase hinnaga.”

Hiljem sel aastal tuleb müügile Chevy Equinox EV 1LT mudel, mille algushind on 33 600 dollarit välja arvatud maksud. See trim pakub ka 515 miili EPA sõiduulatust ning on loodud saama taskukohaste 480+ km ulatusega elektriautode eestvedajaks.

Üldiselt on elektriautod Cox Automotive’i andmetel endiselt umbes 15% kallimad kui bensiiniautod. Kuid see hakkab muutuma, kuna kaubamärgid keskenduvad üha enam masstootmisele taskukohaste valikutega, et saada kasumlikuks ja täita 2026. aastast alates kehtima hakkavaid rangemaid heitgaaside regulatsioone.

Kuid taskukohaste ja arvatavalt pika sõiduulatusega elektriautode arv hakkab lähikuudel ja -aastatel tõenäoliselt kasvama. Stellantis teatas hiljuti, et 25 000 dollarilise Jeep’iga võib peagi arvestada, GM töötab järgmise põlvkonna Bolt EV kallal, mille kohta on väidetud, et see on müügile jõudes tõenäoliselt kõige taskukohasem elektriauto. Teel on ka taskukohased Teslad, Fordid ja Kiad.

spot_img

Related Stories

JÄTA OMA VASTUS

Jäta kommentaar!
Sisestage nimi siia

Stay on op - Ge the daily news in your inbox