Piduriklotside töökorra kontrollime ja nende vahetamise vajalikkusest

Piduriklotside näol on tegu ühe auto kõige olulisema kuluvosaga. Klotsid saavad autot kasutades peaaegu pidevalt koormust ning on tihti märkimisväärse surve all. Lisaks on need autoosad otseselt seotud teie, teie kaassõitjate ja kaasliiklejate turvalisusega, mistõttu on nende töökord, seisund ja vahetamine iga ennastaustava autojuhi prioriteet number üks. Käesolevas artiklis võtame lühidalt kõne alla selle, kuidas kulunud kettaid ära tunda, mis märgid kulumisele viitavad ja kui tihti neid vahetada tuleks. Kui te järgmises, kulunud piduriklotsidele pühendatud artikli osas tunnete ära mõne märgi, mis ka teie sõidukile omane on, siis ärge muretsege, sest lisaks anname näitliku soovituse uute klotside soetamise osas.

Piduriklotside olulisusest ja nende kulumise märgid

piduriklotsid

Nagu igaüks tõenäoliselt taipab, siis on piduriklotside ja piduriketaste ühine ülesanne tagada auto turvaline ja õigeaegne peatumine. Autoga, mille pidurdusvõime on kaheldav, on väga ohtlik liigelda ning seetõttu tuleks klotside vahetus ette võtta pigem liiga vara kui riskida tulevikus ohtlike situatsioonidega. Liiatigi on piduriklotsid võrdlemisi taskukohase hinnaga autoosa.

Märke, mis auto piduriklotside kulumisele viitavad, on mitmeid. Kõige ohtlikumaks nendest on see, kui te kuulete pidurdamisel metalset kolinat või pekslemist. See viitab asjaolule, et piduriklotsid on juba täielikult läbi kulunud ning pidurdamisel ei peata autot enam klotsid, vaid pidurisadula ja -ketta omavaheline hõõrdumine. See pole halb uudis mitte ainult turvalisuse seisukohalt vaadates, vaid võib endaga väga kiiresti kaasa tuua ka arvestatavalt krõbeda hinnaga parandustööd. Seega ei tohiks sellise autoga kindlasti sõita kaugemale kui lähimasse autoremonditöökotta.

Peaaegu sama tõsine tunnusmärk piduritega seotud probleemist on pidurdades kostuv madal, lohisev või hõõrduv heli. Veel viitab nende kuluvosade kulumisele pidurdades kostuv kõrge kriipiv või kriiskav heli. See tunnusmärk ei viita niivõrd ohtlikule olukorrale kui eelmistes näidetes välja toodud märgid, kuid annab sellegipoolest tunnistust vajadusest klotsid ära vahetada. Kui te märkate, et teie sõiduki pidurdusteekond on oluliselt pikenenud, käsipidur ei suuda autot täielikult kinni hoida või et auto pidurdusteekond pole enam sirge, tuleks samuti sammud remonditöökoja poole seada.

Palju vihjeid piduriklotside kulumise kohta annab ka piduripedaal ise. Kui te tunnete läbi pedaali seda alla vajutades pehmust, vibreerimist või kui pedaal vajub läbi peaaegu auto põrandani enne, kui mingitki pidurdusefekti on märgata, siis tuleb samuti vanad klotsid viivitamatult uute vastu välja vahetada. Veel üheks märgiks kulunud klotsidest on pidurdusvedeliku kiire lõppemine pidurivedeliku paagist.

Viimasena tasuks silma peal hoida oma auto piduriklotside paigalduspiirkonnal endal. Kui te tuvastate auto velgedelt keskmisest suuremas koguses piduritolmu või näete juba visuaalselt, et piduriosad on kulunud, siis on samuti tark need välja vahetada lasta.

Millal piduriklotse vahetada ja milline toode valida?

piduriklotside kontroll

See, kui tihti ja millal klotse vahetada, on pehmelt öeldes varieeruv. Soovitusi leiab seinast seina, mis toovad välja erinevad kulumispaksused, läbisõidu ja tööea. Arvestada tasub, et palju sõltub klotside vahetamise sagedusel teie sõiduki töötingimustest ja teie isiklikust sõidustiilist. Kui te sõidate autoga tihti, olete sageli ummikus ning eelistate sportlikku sõidustiili, siis jõuab vahetamise vajadus kiiremini kätte. Ka auto tihti maastikusõiduks kasutamine lühendab piduriklotside tööiga. Lihtsuse huvides on kõige kindlam öelda, et piduriklotsid tuleks vähemalt üle vaadata iga korralise õlivahetuse käigus ning samuti uurida oma auto tehasejuhendit, et teada saada, mida teie sõiduki tootja omalt poolt soovitab.

textar 2355402 piduriklotsid

Kui te aga märkate mõnda eelnevalt kirjeldatud klotside kulumise tunnusmärki, siis on üheks heaks valikuks uute klotside ostmisel piduriklotsid TEXTAR 2355402. Tegu on usaldatud tootjaga, kelle konkreetne piduriklotside komplekt on taskukohane ja kvaliteetne ning rahuldab nii enamiku autojuhtide vajadused. Klotside juurde kuuluvad lisaosad, näiteks on kaasas pidurisadula kruvid. Piduriklotside TEXTAR 2355402 kõrgus on 53 mm, paksus 17,2 mm ja laius 87 mm. Osade kaal on üks kilo ning nende juurde ei kuulu kulumisindikaator.

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox