Paljud Tesla töölised saavad kinga

Teslal on seni olnud päris tõsine aasta, ja Tesla kohta on see märkimisväärne. Maailma kõige kõrgemalt hinnatud autofirma ja suurim akutoitel põhinevate elektriliste sõidukite tootja müük langes esimeses kvartalis järsult, millele järgnes tulevase strateegia suurem ümberkorraldus. Taskukohase 25,000 dollarilise elektriauto plaanid on justkui unustusse vajunud, samas kui vähe uuritud robotaxi kontseptsioon on teadaolevalt köitnud tegevjuht Elon Muski tähelepanu.

Käimasoleva segaduse keskel toimuvad Teslas praegu massilised koondamised, mis langevad kokku mitmete tippjuhtide lahkumisega. Eilse koondamiste uudiste ilmumisel polnud päris selge, milliseid osakondi need mõjutavad. Autotootjal on gigatehased Californias, Texases, Berliinis ja Shanghais, plaanitud projektid Mehhikos ja võib-olla ka Indias.

Koondamised mõjutavad tõenäoliselt mitmeid ametikohti. Nende hulka kuuluvad muu hulgas projektijuhid, automatiseerimisinsenerid, ergonoomikadisainerid ja andmeanalüütikud.

Koondamised hõlmavad kogu USA-d, millest enamik toimub San Francisco lahe piirkonnas ja Austinis, Texas. Töökohti vähendatakse ka Dallases, New Yorgis, Torontos ja Palo Altos. Dokument viitab vähemalt 140 inimese koondamisele ja seda enamasti inseneride seas.

Hiinas on aga koondamiste laine tabanud Tesla müügiteenindust, kus kaotab töökoha üle 10% töötajatest. Suurem osa Tesla Shanghais töötavatest töötajatest, mis on mahu poolest Tesla suurim ülemaailmne tootmis- ja ekspordikeskus, jäävad koondamistest tõenäoliselt puutumata.

Saksamaa meedia teatab, et 3000 Tesla Saksamaa 12,000 töötajast on vallandatud. Samas on Saksamaal endiselt avatud 686 Tesla tööpakkumist. Tesla Saksamaa on aga ümber lükanud Saksamaa meedia teated. “Rakendame Gigafactory Berlin-Brandenburgi meetmeid, tuginedes kõigile tööõiguslikele nõuetele ja kaasotsustamise nõuetele, kaasates töökoja nõukogu,” ütles Tesla Saksamaa ametnik Reutersile.

Elektreki hinnangul on Tesla töötajate koguarv kogu maailmas umbes 140,000. 10% vähenemine tähendaks lausa 14,000 töökoha kaotamist. Seega võivad koondamised jätkuda veel mitu päeva. Nende tegelikku mõju saame teada järgnevate nädalate jooksul.

Ükski teine bränd ei ole autotööstust samal viisil elektrifitseerinud kui Tesla, eriti USAs. Pärast nelja aastat agressiivset kasvu on raske ennustada, kas see raske periood pikneb või kas bränd järgmisel kvartalil taastub.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

JÄTA OMA VASTUS

Jäta kommentaar!
Sisestage nimi siia

Stay on op - Ge the daily news in your inbox