Laadija leidmine Google Mapsis muutub palju lihtsamaks!

Suurima navigatsiooniäpi (Google Maps) uuendused peaks aitama elektriliste sõidukite laadimisjaamade leidmist pisut lihtsamaks muuta.

Tehisintellekt (AI) on nüüd kõikjal. Seda kasutatakse kõnekeskustes inimestelt raha saamiseks. See kirjutab laiskades gümnaasiumides õpilaste esseesid. See juhib uusi kohmakaid kantavaid seadmeid, mida tehnoloogiaeksperdid vihkavad. Hype ja moesõnad kõrvale jäetuna, panevad mõned ettevõtted AI-d tegelikult kasulikult tööle. Google, üks neist, soovib kasutada AI-d, et muuta elektriliste sõidukite juhtidel laadimisjaamade leidmine lihtsamaks, mis on siiani kehva laadimisvõrgustiku kaardistamise tõttu oodatud lisa.

Google teatas kolmapäeval, et lähikuudel hakkab Google Maps kuvama AI-generatsioonisiltidega teavet, mis ütleb täpselt, kuidas laadimisjaama leida. Kõik, kes on tuttavad elektriliste sõidukite laadimisega väljaspool kodu, teavad, kui kasulik see olla võib.

Kiirlaadimisjaamad asuvad sageli parkla kaugemas nurgas, peidus hoone taga või mitmetasandilises parkimismajas sügaval sees. Lõpuks leiad need üles, kuid see nõuab tihti tüütut ringisõitu. Bensiinijaamasid tähistavad 10-meetrised sildid ja hiiglaslikud varikatused. Elektriliste sõidukite laadimispostid on märksa tagasihoidlikumad.

Google Mapsi kasutajad hakkavad peagi nägema detailseid juhiseid laadimisjaama juurde, kuhu nad marsruudi planeerivad. Need juhised koostatakse kasutajate ülevaadetest ja need paneb kokku AI. Google’i sõnul võivad juhid näha näiteks selliseid juhiseid: “Sõida maa-alusesse parklasse ja järgi märke väljapääsu suunas. Vahetult enne väljumist pööra paremale.

Ajastul, mil laadimisjaamu on endiselt palju vähem kui bensiinijaamasid ja need on sageli erinevas seisukorras, on selline rahva poolt hangitud teave elektriliste sõidukite omanikele juba praegu suureks abiks olnud. Populaarne rakendus PlugShare kutsub elektriliste sõidukite juhte üles jätma ülevaate oma laadimiskogemusest ja teavitama teisi potentsiaalsetest probleemidest või sulgemisest. Elektriliste sõidukite tootja Rivian kogub oma andmeid, paludes juhtidel hinnata laadimisjaamu, mida nad külastavad otse oma sõidukite puutetundlikel ekraanidel.

Google teatas ka mõnest muust Mapsi rakendusse tulevast elektriliste sõidukitega seotud funktsioonist, mille eesmärk on laadimist lihtsustada.

Google’i rakendustega sõidukites kuvatakse peagi läheduses asuvate laadimisjaamade asukoht, nende võimsus ja vabad pesad – seda kõike ilma, et juht peaks neid ise otsima. Google Mapsi integreeritud autodel on ka võimalus soovitada laadimispeatusi mitme vahepeatusega marsruudil. Volvol, Polestaril, Chevroletil ja Cadillacil on kõigil müügil autosid, kuhu on sisseehitatud Google.

Arvestades neid uusi funktsioone ja Google’i enneolematut juurdepääsu inimestele ja andmetele, võib Maps olla teel saada elektriliste sõidukite laadimise superrakenduseks. Võttes arvesse laadimisrakenduste valikut, millega elektriliste sõidukite juhid praegu laadijate leidmiseks ja nende eest maksmiseks žongleerivad, oleme ka selle poolt.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

JÄTA OMA VASTUS

Jäta kommentaar!
Sisestage nimi siia

Stay on op - Ge the daily news in your inbox