Kõik teadaolev Audi A6 E-Tronist

Audi võtab innukalt vastu üleminekut elektriautodele. Kuigi see on viinud selleni, et Saksa bränd on esitlenud hulga futuristlikke kontseptsioone ja võimsaid rallisõiduautosid, tähendab see ka seda, et paljud “tavapärased” Audid liiguvad üle elektrimootorile.

Raske on leida “tavapärasemat” Audit kui A6, mis on ehk prototüüpiline keskmise suurusega sakslaste ärisedaani mudel. Ja järgmine iteratsioon (vähemalt nime jaoks, sest Audi uute elektriautode puhul kasutatakse paarisarvulist klassifikatsiooni) läheb täiselektriliseks A6 E-Tronina, mis ehitatakse samale platvormile nagu Porsche elektriline Macan.

Milline näeb välja Audi A6 E-Tron?

Audi tutvustas A6 E-Tronit kontseptsioonauto vormis 2021. aastal. See peaks olema neljaukseline sportliku tagaosaga sedaan, pisut laiem, kuid proportsioonidelt sarnane praegusele A6-le.

A6 E-Tron’i disainis rõhutas Audi aerodünaamilist kereehitust. Kontseptsioonauto lubas muljetavaldavat 0,22 õhutakistustegurit, mis viib selle Teslade mudelite tasemele. Audi saavutas selle õhuvoolu juhtivate funktsioonide abil, näiteks silmapaistvate õhuavade ja tagumise spoileri abil, selle asemel, et minna täielikult munakujlise kere juurde.

Võib oodata, et tootmisse minev A6 järgib varasemate Audi E-Tron elektriautode eeskuju. See tähendab suhteliselt konservatiivset stiili, mis ühendub brändi põlemismootoriga automudelitega. Spioonifotod on näidanud kaheosalisi esilaternaid, mida kontseptsioonautol polnud, kuid mis on olemas Macan EV-l. Ilu võre peaks meenutama Q6 E-Tron crossoveri oma. A6 E-Tron kontseptsioonis olid ka keerukad LED-valgustuse projektsioonid, kuigi pole selge, kui palju sellest tootmisautosse jõuab.

Mis paneb Audi A6 E-Troni liikuma?

Nagu Q6 E-Tron ja Porsche Macan EV, sõidab ka A6 E-Tron Porsche ja Audi uuel Premium Performance Electric (PPE) platvormil. See peaks algama kahe elektrimootori ja Audi kiidetud quattro nelikveoga. Kontseptsioonina pakkus A6 E-Tron välja 469 hobujõudu ja 800 Nm pöördemomenti. Lähedamat analoogi võiks näha kahe elektrimootoriga Q6 E-Tronist, mis annab välja 422 hj (stardiabiga 456 hj). Tulevased S6 E-Tron ja RS6 E-Tron mudelid – mis võivad juba testimise all olla – peaksid olema võimsamad.

Audi teatas, et Q6 E-Tron crossoveril on AWD versiooni turuletuleku järel saadaval ka tagaveoline versioon. Audi pakub seda tõenäoliselt ka A6 E-Troniga, kuigi praegusel põlemismootoriga A6-l on AWD standardvarustuses.

Uus PPE platvorm peaks pakkuma suuremat sõiduulatust kui Audi varasemad elektriautod. Audi siht A6 E-Tron kontseptsiooni jaoks oli 700 km WLTP standardi järgi, mis oleks mugavalt üle 480 km USA EPA testide järgi. Audi on öelnud, et Q6 E-Tron, mis peaks crossoverina olema suurema õhutakistusega, peaks EPA testide järgi pakkuma 480 km sõiduulatust.

Laadimine peaks toimuma kiiremini tänu PPE platvormi 800-voldisele elektrisüsteemile. Q6 E-Tron saab laadida ennast 10-80% variseni 21 minutiga, kasutades 270 kW laadimisvõimsust kiirlaadijaga. A6 E-Tron näitajad peaksid olema sarnased.

Kas tuleb ka A6 E-Tronist universaalvariant?

Jah. 2022. aastal avaldas Audi A6 Avant E-Tron kontseptsiooni, mis meenutas A6 E-Tronit C-piilarist ettepoole, kuid universaalitaolise tagaosaga. Audit ongi märgatud sarnase välimusega autot testimas. Autocari andmetel plaanib Audi müügile tuua üle 600 hobujõulise RS6 Avant E-Tron mudeli, mis oleks legendaarsele põlemismootoriga mudelile vastand.

Mis saab hindamisest?

Audi ei ole veel A6 E-Tron hinnakujunduse kohta teavet avaldanud. See peaks olema kallim kui põlemismootoriga A6, mille alghind on USA-s 58 100 dollarit. Car and Driver usub, et Audi hindab A6 E-Troni konkurentsivõimeliselt Tesla Model S-iga, mille alghind on nelikveolisel mudelil 72 990 dollarit ja Plaid mudelil 87 990 dollarit.

Millal A6 E-Tron müügile jõuab?

Volkswagen Groupi PPE platvormi autode puhul tekkisid viivitused tarkvaraprobleemide tõttu, mis selgitab tavalisest pikemat aega kontseptsiooniauto ja tootmisauto vahel. Siiski avalikustas Audi Q6 E-Tron märtsis. Enamik spekulatsioone käib selle kohta, et Audi esitleb A6 E-Troni 2024. aasta hiliskevadel või suvel, auto ise jõuab müüki aga 2024. aasta lõpus või 2025. aasta alguses.

spot_img

Related Stories

JÄTA OMA VASTUS

Jäta kommentaar!
Sisestage nimi siia

Stay on op - Ge the daily news in your inbox