Esimesed elektribussid on nüüd Tallinnas ja alustavad sõitu mai kuus

Täna (16.04.2024) saabusid Poolas asuvast Solarise tehasest Tallinna Linnatranspordi (TLT) tellitud elektribussid, mis hakkavad juba mais regulaarseid liine teenindama. Nende busside saabumine on ajalooline sündmus Eesti ühistranspordis, sest seni on erinevaid elektribusside mudeleid Eestis kasutatud vaid prooviks.

Lisaks elektribussidele võtab TLT kasutusele ka moodsa laadimistaristu, mis sobib Põhjamaade kliimaoludega. Algselt paigaldatakse laadimisjaamad kahes kohas: Kadaka tee garaažis ja Väike-Õismäe lõppjaamas.

TLT juhatuse liikme Kaido Padari sõnul tähistab elektribusside regulaarne liiniveol rakendamine uue ajastu algust pealinna ja kogu Eesti ühistranspordis. Pikaajaline eesmärk on liikuda üle nullemissiooniga sõidukitele.

“TLT-l on suur rõõm ja vastutus olla selles valdkonnas teerajajad. Töö ei lõpe pelgalt elektribusside liinile toomisega, vaid hõlmab ka nende otstarbekat, majanduslikult põhjendatud ja vajaduspõhist rakendamist kogukonna huvides. See nõuab ka tugisüsteemide arendamist,” selgitas Padar. “Uued elektribussid tarbivad 100% taastuveelektrit, samamoodi nagu meie trammid ja trollid. Oleme esimesed Eestis, kes saavad hindamatu kogemuse, kuidas akubussid meie ilmastikus käituvad, millised on nende sõiduomadused ja sõitjamugavus. Oleme valmis jagama oma kogemusi teiste transpordiettevõtetega, et moodne elektriveerimine jõuaks ka teiste Eesti linnade tänavaile.”

Juba tuleval nädalal algavad TLT-s bussijuhtide koolitused, et nad saaksid tutvuda uute elektribusside spetsiifikaga ja tagada sõitjatele parima teeninduskvaliteedi.

Elektribusside soetuseprojekti maksumus on 10,3 miljonit eurot, millest 2,6 miljonit eurot katab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toetus.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

JÄTA OMA VASTUS

Jäta kommentaar!
Sisestage nimi siia

Stay on op - Ge the daily news in your inbox